Kategorie: Wszystkie | Akwarium | Aqua Journal | Owadożerne | Przyroda | Vivarium
RSS
niedziela, 05 kwietnia 2015

Dzięki pomocy szwagra udało się złożyć szafkę pod akwarium i dokonać kilku przeróbek. W szafce trzeba było dowiercić kilka dodatkowych dziur i przerobić ułożenie półek. 
Spróbowałem także ułożenia aranżacji w akwarium.

hardscape_2 

22:50, underwaterworld , Akwarium
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 marca 2015

Po dwóch latach chyba czas najwyższy powrócić do pracy nad nowym zbiornikiem.
Zdjęcia są słabej jakości a tło dla nich pozostawia wiele do życzenia....

Poniżej przykładowy hardscape:

hardscape

 

23:31, underwaterworld , Akwarium
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 marca 2013

Przygotowania do nowej aranżacji zaczynam bardzo powoli.

Nowe, większe akwarium sprawia, iż cała konfiguracja będzie musiała ulec zmianie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

18:23, underwaterworld
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 października 2011

W dniu wczorajszym aranżacja zakończyła swój żywot. Zbiegło się to ze zmianami w galerii ADA i Roślinyakwariowe.pl i jest to czysty przypadek. Likwidacja akwarium była podyktowana wykwitem mykologicznym na ścianie w sąsiedztwie akwarium. Największy problem to przechowanie roślin. Niestety, ale chyba pójdą na straty.

Teraz już tylko czekać na nową aranżację.

Koniec akwarium

Koniec akwarium

21:56, underwaterworld , Akwarium
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 września 2011

Coraz bliżej do realizacji nowej aranżacji. Zamysł i koncepcja projektu na tym etapie wydaje mi się coraz bardziej dojrzała i klarowna. Obecnie oczekuję na dostawę preparatów biologicznych potrzebnych do aktywacji nowego akwarium oraz pozostały osprzęt (już wkrótce). Obecnie jestem w posiadaniu potrzebnych składników do stworzenia odpowiedniego środowiska dla korzeni roślin. Zdecydowałem się na wybór produktów firmy ADA. W poprzedniej aranżacji użyłem podłoża firmy JBL. Niestety nie udało mi się je w pełni wykorzystać ani też nie przyniosła mi jakichś rewelacyjnych rezultatów. Wracając do ADA wybrałem: Aqua Soil Amazonia, Power Sand Special S, Forest Sand Orinoco (nie jestem jeszcze pewien czy go użyję) oraz Tourmaline BC, Clear Super, Bacter 100, Penac P i W.

Podłoże

21:07, underwaterworld , Akwarium
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 września 2011

Po nowej dostawie korzeni spróbowałem swoich sił przy kolejnych układach. Jednym z nich byłem najbardziej zainteresowany (poniżej fotka). Przepraszam, że jakość fotografii jest kiepska a tło pozostawia wiele do życzenia.

Kolejny układ

Kolejny układ korzeni

23:22, underwaterworld , Akwarium
Link Dodaj komentarz »

Dzisiejszym gościem z rodziny pająków był Kątnik domowy większy (Tegenaria artica) jest to dość pokaźnych rozmiarów pająk. Pomimo swojej wielkości jego szczękoczułki są delikatne i nie przegryzą ludzkiej skóry. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznej pajęczynie, którą tkają w kątach ścian domowego zacisza.

Poniżej zdjęcia:

Kątnik domowy większy

Kątnik domowy większy

 

14:50, underwaterworld , Przyroda
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 września 2011

W kolejnym już numerze Aqua Journal zobaczymy (jeśli ktoś zna japoński to przeczyta) świat trzech grup roślin: Echinocereus, Cryptocoryne oraz Anubias. Grupy te opatrzone są jak zawsze pięknymi zdjęciami odmian tych roślin wraz z przykładowymi zbiornikami, w których wykorzystano te rośliny.

 

Aqua Journal vol. 191

Aqua Journal vol. 191

21:39, underwaterworld , Aqua Journal
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 września 2011

Ubiegłą niedzielę spędziłam bardzo miło z rodziną odwiedzając Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu - potocznie nazywane "Obora". Jest to las poprzecinany licznymi ścieżkami przyrodniczo-edukacyjnymi. Podczas spaceru możemy sporo się dowiedzieć o roślinności występującym w nim. Moją uwagę zwróciłem na stawy znajdujące się na jego terenie (jest ich kilka). Jeden przykuł moją szczególną uwagę. Jest to odnowiony staw nazwany przeze mnie "Dolnym", który obsadzono liczną roślinnością przybrzeżną jak i wodną. Charakterystycznymi roślinami dla tego stawu są liczne lilie wodne, żabiściek pływający czy strzałki wodne. Wszystkie rośliny, które znajdują się w jego otoczeniu są opisane i każdy miłośnik przyrody może je zidentyfikować. Jest to miejsce atrakcyjne także pod względem kompozycyjnym (drewniana promenada, ławeczki oraz drewniany mostek).

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. 

Staw "dolny" - Arboretum Bramy Morawskiej

Staw "dolny"  

18:04, underwaterworld , Przyroda
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 sierpnia 2011

Dzisiaj odwiedziłem staw oraz bociany. Niestety, ale bociany już opuściły gniazdo i nie zdążyłem zrobić zdjęć podrośniętym młodym. Odwiedzę je, a raczej rodziców w przyszłym roku.
Jeśli chodzi o staw to nic nadzwyczajnego się nie zmieniło w samej wodzie i jego otoczeniu. W wodzie żadnych oznak życia. Nie widziałem uciekających żab do wody czy oznak spławiania się ryb. W przyszłym roku będę musiał sobie znaleźć inny obiekt obserwacji.

Poniżej aktualne zdjęcia.


Lato nad stawem 

20:54, underwaterworld , Przyroda
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8